Blue Response TG är ett däck från som har däckbeteckningen 195/50-R15. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Blue Response TG.
Blue Response TG är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Blue Response TG har en bredd på 195 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 98 mm. Hastighetsindexet för Blue Response TG är V. Detta innebär att Blue Response TG är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Komplettera Blue Response TG med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 437 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Blue Response TG |
| Däckbeteckning | 195/50-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 82 |
| EAN | 4250427442907 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Blue Response TG. Däcket har däckbeteckningen 195/50-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Blue Response TG och däckbeteckningen 195/65-R15.
Ett sommardäck från . Blue Response TG har däckbeteckningen 195/65-R15.
Blue Response TG - Ett sommardäck med däckmärkningen 195/45-R16.