Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 305/40-R20. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Ventus evo K137A.
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket Ventus evo K137A får du ett däck som är 305 mm brett och har en profil på 122 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Ventus evo K137A då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 164 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 305/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 305 mm |
| Profil | 122 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563634883 |
Ventus S1 Evo 3 K127C HRS är ett offroaddäck med däckmärkningen 305/40-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127C HRS och däckbeteckningen 305/40-R20.
Offroaddäcket Ventus S1 Evo 3 K127A har en däckbeteckning som är 305/40-R20. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 295/40-R22.