Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 295/40-R22. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med en diameter på 22". offroaddäcket Ventus evo K137A är 295 mm brett och en profil på 118 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 22"-fälgar till dina Ventus evo K137A? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 659 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 295/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563634845 |
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus S1 Evo 3 K127A och däckbeteckningen 295/40-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 305/40-R20 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 295/30-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus evo K137A och däckbeteckningen 295/35-R22.