Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R22 till din stadsjeep. EfficientGrip 2 SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 22". Här har du ett offroaddäck från som är 285 brett och med en profil på 128 mm. EfficientGrip 2 SUV har hastighetsindex H, vilket innebär att EfficientGrip 2 SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 22"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 705 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip 2 SUV |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 5942741085746 |
Ett offroaddäck från . EfficientGrip 2 SUV har däckbeteckningen 285/45-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Geolandar A/T (G015) och däckbeteckningen 285/45-R22.
Offroaddäcket Grabber Cross A/S har en däckbeteckning som är 285/45-R22. Däcket kommer från .