Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R22 till din stadsjeep. Detta -däck är av modellen Grabber Cross A/S.
Grabber Cross A/S är ett offroaddäck med diametern 22". Detta däck är 285 mm brett och har samtidigt en profil på 128 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Grabber Cross A/S har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Grabber Cross A/S då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 593 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber Cross A/S |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 4032344014852 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Grabber HTS 60 och däckbeteckningen 285/45-R22.
Offroaddäck från med modellnamnet Geolandar A/T (G015) och däckbeteckningen 285/45-R22.
EfficientGrip 2 SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R22.