P Zero PZ5 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 285/45-R21. P Zero PZ5 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
P Zero PZ5 passar på fälgar med en diameter på 21". offroaddäcket P Zero PZ5 är 285 mm brett och en profil på 128 mm. P Zero PZ5 är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 123 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8019227473476 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R21 och modellnamnet P Zero PZ5.
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Zero All Season, har däckbeteckningen 285/45-R21.
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en däckbeteckning som är 285/45-R21. Däcket kommer från .
P Zero PZ5 är ett sommardäck med däckmärkningen 285/30-R21.