har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R21 för P Zero PZ4 SC. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för P Zero PZ4 SC.
Med en diameter på 21" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (45% av däckets bredd). P Zero PZ4 SC är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till P Zero PZ4 SC? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 337 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 285/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8019227456639 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Zero All Season, har däckbeteckningen 285/45-R21.
P Zero PZ5 är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R21.
Offroaddäcket P Zero PZ4 SC har en däckbeteckning som är 285/45-R21. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/35-R21.