har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R20 för P Zero PZ4 SC Run Flat EMT. Detta offroaddäck har modellnamnet P Zero PZ4 SC Run Flat EMT och är ett av alla däck som tillverkas av .
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är 285 mm brett och en profil på 128 mm. P Zero PZ4 SC Run Flat EMT har hastighetsindex W, vilket innebär att P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper P Zero PZ4 SC Run Flat EMT då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 492 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC Run Flat EMT |
| Däckbeteckning | 285/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8019227416008 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ4 SC Run Flat EMT. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC Run Flat EMT och däckbeteckningen 265/40-R20.
P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R20.