Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 235/45-R20. Sommardäcket P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är ett sommardäck i utbudet av däck från .
P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är Y. Detta innebär att P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper P Zero PZ4 SC Run Flat EMT. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 943 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC Run Flat EMT |
| Däckbeteckning | 235/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 8019227408065 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R20 och modellnamnet P Zero PZ4 SC Run Flat EMT.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R19.
Sommardäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC Run Flat EMT och däckbeteckningen 265/40-R20.
P Zero PZ4 SC Run Flat EMT är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R20.