Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R19 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 128 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Ventus evo K137A. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 384 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 285/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808563615615 |
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R20.
Offroaddäcket Ventus evo K137A har en däckbeteckning som är 285/45-R22. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R21 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Offroaddäcket Ventus S1 Evo 4 X K137A har en däckbeteckning som är 315/35-R21. Däcket kommer från .