Offroaddäcket Ventus evo K137A är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 315/35-R21. Ventus evo K137A är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Med offroaddäcket Ventus evo K137A får du ett däck som är 315 mm brett och har en profil på 110 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Ventus evo K137A ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina Ventus evo K137A? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 673 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 315/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808563634906 |
Offroaddäcket Ventus S1 Evo 4 X K137A har en däckbeteckning som är 315/35-R21. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Ventus evo K137A från med däckbeteckningen 315/35-R22.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus S1 Evo 3 K127C HRS, har däckbeteckningen 315/35-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus S1 Evo 3 K127A. Däcket har däckbeteckningen 315/35-R21.