Dynaxer HP 5 SUV har en däckbeteckning som lyder 285/40-R22. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Dynaxer HP 5 SUV.
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med diametern 22". Med offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 114 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du även 22"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 506 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3528700076622 |
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/35-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R22 och modellnamnet Ecsta PS71 SUV.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Pilot Sport 4 SUV. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R22.
Pilot Sport 4 SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R22.