Detta offroaddäck från har däckmärkningen 285/40-R22. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Ecsta PS71 SUV.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 22". Med offroaddäcket Ecsta PS71 SUV får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 114 mm. Hastighetsindex Y som Ecsta PS71 SUV har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till Ecsta PS71 SUV? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 929 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ecsta PS71 SUV |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808956683108 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R22.
Ett offroaddäck från . Ecsta PS71 SUV har däckbeteckningen 285/35-R22.
Detta offroaddäck från , kallat Ecsta PS71 SUV, har däckbeteckningen 285/35-R22.
Offroaddäcket Ecsta PS71 SUV har en däckbeteckning som är 285/40-R20. Däcket kommer från .