Offroaddäcket Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 285/40-R20. Detta offroaddäck har modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV och är ett av alla däck som tillverkas av .
Dynaxer HP 5 SUV är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 114 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på Y är Dynaxer HP 5 SUV ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Dynaxer HP 5 SUV? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 090 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 SUV |
| Däckbeteckning | 285/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3528706801068 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Detta offroaddäck från , kallat Dynaxer HP 5 SUV, har däckbeteckningen 285/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/45-R20 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.