Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R20 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för AT-771 Bravo.
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 151 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för AT-771 Bravo är T. Detta innebär att AT-771 Bravo är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper AT-771 Bravo. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 699 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | AT-771 Bravo |
| Däckbeteckning | 275/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 117 |
| EAN | 4717784358598 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R18.
Detta offroaddäck från , kallat AT-771 Bravo, har däckbeteckningen 235/75-R15.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet AT-771 Bravo. Däcket har däckbeteckningen 255/60-R18.
AT-771 Bravo är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/75-R16.