Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R20 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Road Venture AT52.
Road Venture AT52 har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. offroaddäcket Road Venture AT52 är 275 mm brett och en profil på 151 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 20"-fälgar samtidigt som du köper Road Venture AT52. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 630 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 275/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8808956689094 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 275/55-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 255/70-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 255/70-R18.