Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 255/70-R18. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Road Venture AT52.
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 179 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Road Venture AT52. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 900 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8808956666781 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 255/70-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 255/70-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 275/55-R20.