Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R20 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Detta sommardäck har modellnamnet Summer och är ett av alla däck som tillverkas av .
Summer är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 20". sommardäcket Summer är 265 mm brett och en profil på 93 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Summer. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 492 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Summer |
| Däckbeteckning | 265/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4038526515452 |
Ett sommardäck från . Summer har däckbeteckningen 275/35-R18.
Sommardäck med däckbeteckningen 265/30-R20 och modellnamnet Summer.