Road Venture AT52 är ett däck från som har däckbeteckningen 255/70-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Med offroaddäcket Road Venture AT52 får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 179 mm. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Road Venture AT52? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 340 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8808956689063 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 255/70-R18.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 255/70-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 275/55-R20.