Potenza Sport är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/40-R21. Potenza Sport, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Potenza Sport är ett offroaddäck med diametern 21". Med offroaddäcket Potenza Sport får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 102 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 330 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Potenza Sport |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 3286342267418 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Potenza Sport. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R21.
Detta sommardäck från , kallat Potenza Sport, har däckbeteckningen 265/40-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R21.
Ett offroaddäck från . Pilot Sport 4 SUV har däckbeteckningen 255/40-R21.