Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R20 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric AT.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 245 mm brett med en profil på 110 mm. Hastighetsindex W som Eagle F1 Asymmetric AT har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 20"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 888 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric AT |
| Däckbeteckning | 245/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 5452000676030 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric ROF. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R20.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 5 från med däckbeteckningen 235/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 6, har däckbeteckningen 245/45-R20.
Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/45-R20.