Eagle F1 Asymmetric ROF är ett däck från som har däckbeteckningen 245/45-R20. Detta -däck är av modellen Eagle F1 Asymmetric ROF.
Eagle F1 Asymmetric ROF är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 270 km/h (hastighetsindex W).
Komplettera Eagle F1 Asymmetric ROF med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 899 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric ROF |
| Däckbeteckning | 245/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 5452000722164 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R18.
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 ROF har en däckbeteckning som är 245/35-R20. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF. Däcket har däckbeteckningen 245/35-R20.
Sommardäck med däckbeteckningen 245/40-R20 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF.