Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 245/40-R19. Detta -däck är av modellen Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med en diameter på 19". Offroaddäcket är 245 mm brett med en profil på 98 mm. Hastighetsindex Y som Ventus evo K137A har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 19"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 974 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 245/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8808563650166 |
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus evo K137A och däckbeteckningen 225/40-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R19 och modellnamnet Ventus evo K137A.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 245/50-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 245/45-R18.