Ventus evo K137A har en däckbeteckning som lyder 225/40-R20. Ventus evo K137A, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 90 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Ventus evo K137A har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till Ventus evo K137A.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 474 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 225/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8808563634524 |
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus evo K137A och däckbeteckningen 245/40-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Ventus evo K137A och däckbeteckningen 225/40-R20.
Ventus evo K137A - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R20.