Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/65-R18. Detta -däck är av modellen Weather Control A005 Evo.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Offroaddäcket Weather Control A005 Evo har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 153 mm (65% av däckets bredd). Hastighetsindex V som Weather Control A005 Evo har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Weather Control A005 Evo. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 679 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Weather Control A005 Evo |
| Däckbeteckning | 235/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 3286341944310 |
Offroaddäcket Kristall Control SUV från med däckbeteckningen 275/40-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Kristall Control SUV och däckbeteckningen 235/65-R17.
Ett offroaddäck från . Kristall Control SUV har däckbeteckningen 225/65-R17.
Kristall Control SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/65-R17.