har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 225/65-R17 för Kristall Control SUV. Detta -däck är av modellen Kristall Control SUV.
Detta -däck har en diameter på 17". Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 146 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Kristall Control SUV är H. Detta innebär att Kristall Control SUV är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Komplettera Kristall Control SUV med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 056 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kristall Control SUV |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
Kristall Control SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/65-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet Kristall Control SUV och däckbeteckningen 235/65-R17.
Kristall Control SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R17.
Ett offroaddäck från . Kristall Control SUV har däckbeteckningen 235/55-R17.