Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/65-R18 till din bil. Detta -däck är av modellen Primacy 5.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta sommardäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 153 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Primacy 5 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 907 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Primacy 5 |
| Däckbeteckning | 235/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 3528708393202 |
Sommardäcket Primacy 5 från med däckbeteckningen 225/65-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/65-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Cross Sport SP-9, har däckbeteckningen 235/65-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/65-R18 och modellnamnet Weather Control A005 Evo.