Econodrive är ett däck från som har däckbeteckningen 235/65-R16. Econodrive, som detta sommardäck heter, är ett sommardäck från .
Econodrive är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Sommardäcket är 235 mm brett med en profil på 153 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är R (max 170 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 120 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Econodrive |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 115/113 |
| EAN | 3188649813858 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Econodrive. Däcket har däckbeteckningen 235/65-R16.
Sommardäcket Roadian CT8 från med däckbeteckningen 235/65-R16.
Comtrac 2+ - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/65-R16.
Sommardäcket Duravis R660 från med däckbeteckningen 235/65-R16.