Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 235/65-R16. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Comtrac 2+.
Comtrac 2+ är ett sommardäck med diametern 16". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 153 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Comtrac 2+ är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h (index R).
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Comtrac 2+. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 909 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Skåpbil |
| Märke | |
| Modell | Comtrac 2+ |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 115/113 |
| EAN | 8714692993190 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 235/65-R16.
Sommardäcket Roadian CT8 från med däckbeteckningen 235/65-R16.
Sommardäcket Duravis R660 från med däckbeteckningen 235/65-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Roadian CT8 och däckbeteckningen 235/65-R16.