e.Sport Maxx är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/60-R18. Offroaddäcket e.Sport Maxx är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett offroaddäck från som är 235 brett och med en profil på 141 mm. Med ett hastighetsindex på H är e.Sport Maxx ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till e.Sport Maxx.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 749 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | e.Sport Maxx |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4250427444697 |
Offroaddäcket SP Sport Maxx 050 från med däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket CrossContact LX Sport SSR har en däckbeteckning som är 235/60-R18. Däcket kommer från .
N Fera Sport SUV är ett sommardäck med däckmärkningen 235/60-R18.
Ett offroaddäck från . CrossContact LX Sport har däckbeteckningen 235/60-R18.