Scorpion Verde All-Season har en däckbeteckning som lyder 235/60-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Scorpion Verde All-Season.
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Scorpion Verde All-Season har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 60% av däckets bredd, det vill säga cirka 141 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Scorpion Verde All-Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 209 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Verde All-Season |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 8019227474145 |
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Verde All-Season och däckbeteckningen 235/60-R18.
Ett offroaddäck från . Scorpion Verde All-Season har däckbeteckningen 235/60-R18.
Offroaddäcket Scorpion Verde All-Season har en däckbeteckning som är 275/40-R21. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Verde All-Season, har däckbeteckningen 265/50-R20.