Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R18 till din stadsjeep. Offroaddäcket MultiControl SUV är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
MultiControl SUV har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Offroaddäcket MultiControl SUV har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 141 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindex V som MultiControl SUV har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till MultiControl SUV? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 458 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | MultiControl SUV |
| Däckbeteckning | 235/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 5452000731357 |
MultiControl SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Offroaddäcket MultiControl SUV har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet MultiControl och däckbeteckningen 215/65-R16.
Pilot Sport 4 SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/60-R18.