Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för MultiControl SUV.
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 215 mm brett med en profil på 129 mm. MultiControl SUV är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h (index V).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper MultiControl SUV. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 388 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | MultiControl SUV |
| Däckbeteckning | 215/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526100184 |
MultiControl SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet MultiControl och däckbeteckningen 215/65-R16.
MultiControl SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R18.
Offroaddäcket Winter Activa 4 SUV från med däckbeteckningen 215/60-R17.