SP Sport Maxx 050 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 235/55-R19. Detta offroaddäck har modellnamnet SP Sport Maxx 050 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 129 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. SP Sport Maxx 050 har hastighetsindex V, vilket innebär att SP Sport Maxx 050 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Vill du även köpa nya 19"-fälgar som passar till SP Sport Maxx 050? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 047 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx 050 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 4250427444765 |
Offroaddäcket SP Sport Maxx 050 från med däckbeteckningen 235/60-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/50-R17.
Ett sommardäck från . SP Sport Maxx 050 har däckbeteckningen 225/50-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Sport Maxx RT.