Ventus evo K137A har en däckbeteckning som lyder 235/55-R18. Detta offroaddäck har modellnamnet Ventus evo K137A och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo K137A är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 129 mm. Profilen motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Ventus evo K137A är Y. Detta innebär att Ventus evo K137A är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 842 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8808563635057 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus evo K137A. Däcket har däckbeteckningen 235/50-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 245/45-R21.
Ett offroaddäck från . Ventus evo K137A har däckbeteckningen 275/35-R22.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus evo K137A, har däckbeteckningen 235/55-R18.