Powergy 2 har en däckbeteckning som lyder 235/55-R17. Powergy 2 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Powergy 2 är ett offroaddäck med en diameter på 17". Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 17"-fälgar till dina Powergy 2? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 669 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powergy 2 |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8019227465983 |
Powergy 2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Powergy och däckbeteckningen 235/55-R19.