Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 225/55-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Powergy 2.
Powergy 2 är ett offroaddäck med diametern 19". Offroaddäcket Powergy 2 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 124 mm (55% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 828 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powergy 2 |
| Däckbeteckning | 225/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8019227466430 |
Powergy 2 är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Offroaddäcket Powergy från med däckbeteckningen 225/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Powergy All Season SF, har däckbeteckningen 225/55-R19.