Detta offroaddäck från har däckmärkningen 235/55-R17. Offroaddäcket Quatrac Pro+ är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Quatrac Pro+ har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Quatrac Pro+ har hastighetsindex Y, vilket innebär att Quatrac Pro+ är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Quatrac Pro+. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 167 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quatrac Pro+ |
| Däckbeteckning | 235/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 8714692987625 |
Quatrac Pro är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/55-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Quatrac Pro+, har däckbeteckningen 235/55-R17.
Quatrac Pro+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R17.