Detta sommardäck från har däckmärkningen 235/50-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Interstellar.
Detta sommardäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 118 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Interstellar har hastighetsindex W, vilket innebär att Interstellar är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Komplettera Interstellar med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 786 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 235/50-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 6959956792276 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/55-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/50-R17 och modellnamnet Interstellar.
Detta sommardäck från , kallat Interstellar, har däckbeteckningen 235/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Interstellar. Däcket har däckbeteckningen 235/45-R18.