Detta sommardäck från har däckmärkningen 235/50-R17. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Interstellar.
Detta sommardäck passar på fälgar som har en diameter på 17". sommardäcket Interstellar är 235 mm brett och en profil på 118 mm. Hastighetsindex Y som Interstellar har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Interstellar då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 692 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Interstellar |
| Däckbeteckning | 235/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 6959956792269 |
Ett sommardäck från . Interstellar har däckbeteckningen 235/50-R18.
Sommardäcket Interstellar från med däckbeteckningen 205/50-R17.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Interstellar. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R17.