Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 235/40-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för ZIEX ZE310 ECORUN.
Med en diameter på 18" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett sommardäck från som är 235 brett och med en profil på 94 mm. ZIEX ZE310 ECORUN är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h (index W).
Behöver du även 18"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 515 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ZIEX ZE310 ECORUN |
| Däckbeteckning | 235/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 94 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427432571 |
Sommardäck från med modellnamnet ZIEX ZE310 ECORUN och däckbeteckningen 225/45-R18.
Ett sommardäck från . ZIEX ZE310 ECORUN har däckbeteckningen 225/50-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZIEX ZE310 ECORUN. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R17.
ZIEX ZE310 ECORUN - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/50-R17.