Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/45-R18 till din bil. Sommardäcket ZIEX ZE310 ECORUN är ett sommardäck i utbudet av däck från .
ZIEX ZE310 ECORUN är ett sommardäck med en diameter på 18". ZIEX ZE310 ECORUN har en bredd på 225 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 101 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 866 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | ZIEX ZE310 ECORUN |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
| EAN | 4250427417912 |
Ett sommardäck från . ZIEX ZE310 ECORUN har däckbeteckningen 225/50-R18.
Ett sommardäck från . ZIEX ZE310 ECORUN har däckbeteckningen 235/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet ZIEX ZE310 ECORUN. Däcket har däckbeteckningen 215/50-R17.
ZIEX ZE310 ECORUN - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/50-R17.