Sommardäcket Powerproof 2 är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 235/35-R20. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Powerproof 2.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Däcket har en bredd på 235 mm och en profil på cirka 82 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Powerproof 2 har innebär att det är ett sommardäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Powerproof 2. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 256 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 235/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 82 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
| EAN | 6419440685038 |
Powerproof 1 är ett sommardäck med däckmärkningen 225/40-R18.
Powerproof 2 är ett sommardäck med däckmärkningen 225/40-R18.
Sommardäcket Powerproof 2 från med däckbeteckningen 235/35-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 235/35-R19 och modellnamnet Powerproof 1.