Offroaddäcket Grandtrek AT 20 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 225/70-R17. Detta -däck är av modellen Grandtrek AT 20.
Grandtrek AT 20 är ett offroaddäck med en diameter på 17". Här har du ett offroaddäck från som är 225 brett och med en profil på 158 mm. Grandtrek AT 20 har hastighetsindex S, vilket innebär att Grandtrek AT 20 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Grandtrek AT 20? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 221 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grandtrek AT 20 |
| Däckbeteckning | 225/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 158 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 108/106 |
| EAN | 4250427444550 |
Offroaddäcket 4x4 WD A/T FT-7 från med däckbeteckningen 235/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Blizzak DM V3 och däckbeteckningen 235/70-R16.
All-Terrain T/A KO3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 225/65-R17.