Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/60-R17 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet All Season.
Med en diameter på 17" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. offroaddäcket All Season är 225 mm brett och en profil på 135 mm. Hastighetsindex V som All Season har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera All Season med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 518 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All Season |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4038526524867 |
Offroaddäcket Discoverer All Season har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .
Offroaddäck från med modellnamnet All Season 2 och däckbeteckningen 225/60-R17.
Advantage SUV All-Season är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/60-R18.