Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 225/60-R17 till din stadsjeep. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Discoverer All Season.
Discoverer All Season har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Discoverer All Season är V. Detta innebär att Discoverer All Season är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Behöver du även 17"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 742 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Discoverer All Season |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 0029142962984 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R17 och modellnamnet Discoverer All Season.
Detta offroaddäck från , kallat Discoverer All Season, har däckbeteckningen 235/60-R18.
Discoverer All Season är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/55-R19.
Offroaddäcket Discoverer All Season har en däckbeteckning som är 225/55-R18. Däcket kommer från .