Proxes Comfort är ett däck från som har däckbeteckningen 225/60-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet Proxes Comfort och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 17". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 135 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Behöver du 17"-fälgar till dina Proxes Comfort? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 701 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 225/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4981910562696 |
Detta offroaddäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/60-R16.
Sommardäck från med modellnamnet Proxes Comfort och däckbeteckningen 225/60-R17.
Offroaddäcket Proxes Comfort har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .
Proxes Comfort är ett offroaddäck med däckmärkningen 225/60-R18.