har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 215/60-R16 för Proxes Comfort. Proxes Comfort, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Med en diameter på 16" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 129 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Proxes Comfort.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 577 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Proxes Comfort |
| Däckbeteckning | 215/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4981910562580 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 225/60-R17.
Ett sommardäck från . Proxes Comfort har däckbeteckningen 215/60-R16.
Proxes Comfort är ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.
Detta sommardäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/60-R17.