Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 215/70-R16. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för LANDAIR LA/AT T110.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 16". Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 151 mm. Profilen motsvarar 70% av däckets bredd. Hastighetsindex H som LANDAIR LA/AT T110 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper LANDAIR LA/AT T110. Mer information om passande 16"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 791 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | LANDAIR LA/AT T110 |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 4250427414669 |
Sommardäcket Mecotra 3 har en däckbeteckning som är 215/60-R16. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 215/60-R16.
N Fera RU1 - Ett sommardäck med däckmärkningen 215/60-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Proxes Comfort, har däckbeteckningen 215/60-R16.