Kristall Control SUV har en däckbeteckning som lyder 215/70-R16. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Kristall Control SUV.
Kristall Control SUV har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Kristall Control SUV har en bredd på 215 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 151 mm. Kristall Control SUV har hastighetsindex T, vilket innebär att Kristall Control SUV är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Kristall Control SUV då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 259 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Kristall Control SUV |
| Däckbeteckning | 215/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526517807 |
Offroaddäcket Kristall Control SUV har en däckbeteckning som är 215/60-R17. Däcket kommer från .
Kristall Control SUV är ett offroaddäck med däckmärkningen 215/60-R17.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet Kristall Control SUV.
Ett offroaddäck från . Kristall Control SUV har däckbeteckningen 235/55-R17.